Inspirerende videreutdanning i dokumentarprodkusjon ved Høgskulen i Volda
Susanne Adensfield, som tok videreutdanning i dokumentarproduksjon ved Høgskulen i Volda i 2023-2024, roser gjesteforeleserne for deres kompetanse og inspirerende undervisning. Hun fremhever hvordan dette har gitt henne økt lyst til å lage film og åpnet nye karrieremuligheter.
Susanne Adensfield har hatt stort utbytte av videreutdanninga i dokumentarproduksjon ved Høgskulen i Volda.
Student Susanne Adensfield tok vidareutdanningen i dokumentarproduksjon i 2023-2024. Hun satte stor pris på undervisningen ved gjesteforelesere.
– De har vært veldig kompetente, og servert oss matnyttige forelesninger. Det har vært skikkelige vitamininnsprøytninger, som har gitt meg enda mer lyst til å lage film. I tillegg åpner det for karrieremuligheter og samarbeid når en kommer i kontakt med slike dyktige bransjefolk. Jeg har vært full av inspirasjon og pågangsmot når samlingene har vært over på fredager, smiler hun.
Susanne Adensfield har hatt stort utbytte av videreutdanninga i dokumentarproduksjon ved Høgskulen i Volda.
Hun fikk selv tommel opp fra sin redaktør for kompetanseheving, og har en klar beskjed til andre medieledere:
– Sats mer på å bygge kompetanse! Det gir ikke bare den enkelte et løft, men kan også være med på å hjelpe kollegaer og en hel arbeidsplass. Og i den bransjen vi jobber i, er vi nødt til å henge med. Da er en videreutdanning som dette perfekt, synes Adensfield.
Under den siste samlingen gikk gjesteforeleser Lasse Gallefoss gjennom alle prosjektene, så og hørte på dem sammen med studentene, ga tilbakemeldinger og råd og skapte diskusjon i klasserommet. Til læring for alle.
– Det er et behov i bransjen for et videreutdanningstilbud som dette, det ser jeg gjennom jobben min, slår Lasse Gallefoss, som både er dokumentarfilmkonsulent ved Vestnorsk Filmsenter og førsteamanuensis ved TV-skolen ved Høgskolen i Innlandet, fast.
– Totalt sett synes jeg studentene får et spennende opplegg med alle gjesteforeleserne, det virker til å være en veldig solid utdanning. Den treffer de som kan litt om historiefortelling fra før, men som ikke har anledning til å ta en hel bachelor, poengterer Gallefoss.
(Les hele saken her: https://www.hivolda.no/mediefag/videreutdanning-dokumentarproduksjon-full-av-inspirasjon-og-pagangsmot)